admin W dniu: 14:31

Przedszkole prywatne czy warto płacić?

Około 500 złoty za jedno dziecko na miesiąc, takie są stawki w większości przedszkoli. Czy warto tyle płacić, chociaż można zapisać dziecko do publicznego przedszkola. Odpowiem krótko: tak. Przedszkole publiczne, to tak zwane wychowywanie przez system. W większości przypadków ludzi tam pracujących nie obchodzą dzieci. Kadra nauczycieli chodzi do pracy, a nie do dzieci. Nie masz możliwości danie dziecku własnego jedzenia do przedszkola, tylko musisz płacić za to, które oni chcą mu podać. W prywatnym przedszkolu, to ty decydujesz, co dasz dziecku jeść. Gdy dziecko ma problem zostaje potraktowane jak człowiek któremu trzeba pomóc.

Dlaczego powinieneś kontynuować studia?

W przedszkolach państwowych jest mnóstwo norm i zasad, których muszą dotrzymać. To bardzo ogranicza ich pole do popisu w kwestiach opieki nad dziećmi. Przedszkola publiczne są standaryzowane. Chcesz przedszkole w którym są kamery, a może ogrodzone bardzo wysokim płotem, a może takie gdzie plac zabaw wyłożony jest tartanem, a może takie, gdzie dziecko dostaje od ciebie jedzenie. W przedszkolu prywatnym możesz mieć większy wpływ na to co dzieje się z twoim dzieckiem, gdy je zostawisz. W publicznym przedszkolu liczą się wyłącznie wytyczne.

One thought on “Przedszkole prywatne czy warto płacić?

Dodaj komentarz