admin W dniu: 14:29

Jak znaleźć dobre przedszkole

Każdy rodzic wie jak trudno znaleźć dobre przedszkole dla swojej pociechy. Przedszkole musi mieć pełną aprobatę nie tylko rodziców, ale także i dziecka. Nasza córka czy syn muszą w przedszkolu czuć się bezpiecznie. My, rodzice natomiast musimy mieć pełne zaufanie do wszystkich pracowników przedszkola. Ważne jest to, by nie wybierać przedszkola kierując się tylko tym, że placówka znajduje się blisko miejsca zamieszkania. Najlepszym sposobem jest wyszukanie kilku przedszkoli znajdujących się w okolicy. Po umówionym spotkaniu z panią prowadzącą przedszkole może iść zobaczyć jakie warunki panują w danym przedszkolu i czy spełnia ono nasze oczekiwania. Dobrym sposobem jest też rozmowa z rodzicami, którzy przyprowadzają swoje dzieci do konkretnego przedszkola rok lub więcej i mogą oni podzielić się z nami swoją opinią o danej placówce. Kiedy znajdziemy naszym zdaniem odpowiednie miejsce, gdzie nasze dziecko będzie spędzać sporo czasu możemy przyprowadzić je na kilka dni, aby przekonać się czy nasza pociecha zaakceptuje nowe miejsce i nowe osoby. Musimy pamiętać, że mimo naszej aprobaty dla danego przedszkola to jednak dziecko powinno mieć ostatnie zdanie.