admin W dniu: 14:30

Jak uczyć dziecka języka obcego od najmłodszych lat?

Znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie jest niezwykle przydatną umiejętnością. Nawet jeśli nie mieszkacie za granicą, wasze dziecko może dorastać jako dwujęzyczne! Oto kilka sposobów jak od najmłodszych lat zaszczepiać dwujęzyczność u dziecka.

Zaopatrz bibliotekę
Postaraj się kupić ciekawe książeczki w języku angielskim. Internetowe księgarnie mają bogatą ofertę anglojęzycznych bajek, możesz też poszperać na portalach z używanymi rzeczami, na pewno znajdziesz coś wyjątkowego! Czytaj dziecku regularnie, pokazuj słowa na obrazkach lub wokół siebie.

Śpiewaj angielskie klasyki
Każdy z nas zna piosenki typu „pieski małe dwa”, ty jednak zapoznaj się z piosenkami brytyjskich dzieci, po kilku odsłuchaniach na pewno sama załapiesz trochę tekstu!

Co studiować? Analiza

Wplataj zwroty w codzienny język
Jeśli na co dzień w domu używacie języka polskiego starajcie się wpleść odrobinę makaronizmów, witajcie się słowem, „hello”, zdziwieni pytajcie „what is it?”

Włączaj tylko angielskie kreskówki
Puszczając dziecku coś w telewizji zadbaj o to, aby jak najwięcej kreskówek było anglojęzycznych.

Mów do dziecka tylko w języku obcym
Jeśli sama nie masz trudności z językiem staraj się zapominać polszczyznę przy dziecku, nauczy się jej w codziennych sytuacjach przysłuchując się innym domownikom i uczestnicząc w różnych sytuacjach po za domem.

Sprawdź przedszkola i szkoły
Możesz zapisać dziecko na zajęcia języka angielskiego od najmłodszych lat, a nawet zafundować mu edukację w międzynarodowej placówce. W takich szkołach dzieci muszą porozumiewać się w języku angielskim nie tylko z nauczycielem, ale także między sobą, ponieważ zazwyczaj pochodzą z różnych zakątków świata.

One thought on “Jak uczyć dziecka języka obcego od najmłodszych lat?

Dodaj komentarz