6 stycznia Powiat Pleszewski tradycyjnie obchodził swoje święto, które przypada zawsze w rocznicę przejęcia władzy w Pleszewie przez Polaków, którzy w tym dniu po 123 latach niewoli zawiesili polskie godło na ratuszu miejskim.
Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w kościele p. w. Matki Boskiej Częstochowskiej, w której uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły. Po południu odbyła się uroczysta gala w kinie Hel, której gospodarzami byli Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski i Przewodniczący Rady Powiatu w Pleszewie Mirosław Kuberka. Podczas uroczystości wręczyli oni stypendia dla najlepszych uczniów szkół powiatowych. Nagrodą tą zostały wyróżnione uczennice naszej szkoły Faustyna Suchodolska z klasy IV tżs i Aleksandra Melka z klasy III teh. Otrzymały one stypendium w kategorii NAJLEPSZY UCZEŃ TECHNIKUM. W uroczystości wziął udział dyrektor ZST p. Artur Kukuła.
Dla Faustyny Suchodolskiej jest to już drugie wyróżnienie za najlepsze wyniki w nauce, ponieważ otrzymała ona również stypendium Prezesa Rady Ministrów jako najlepsza uczennica technikum. Uroczystość wręczenia stypendium, z udziałem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty p. Elżbiety Leszczyńskiej, odbyła się w Poznaniu a uhonorowano na niej 297 uczniów województwa wielkopolskiego.
Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym i pracowitym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!
Zdjęcia: Robert Czajczyński, Starostwo Powiatowe