Klasa II teh tradycyjnie już wybrała się 6 grudnia na wycieczkę. Uczniowie najpierw zwiedzili Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, gdzie zobaczyli stare maszyny przemysłu dziewiarskiego i napędy parowe oraz wystawy: fortepianów, ceramiki i żakardów. Cała grupa wzięła  udział w lekcji muzealnej " Sztuka dobrego zachowania się w salonie towarzyskim" a każdy z uczestników wycieczki własnoręcznie czerpał papier, który otrzymał na pamiątkę. Po części edukacyjnej przyszedł czas na rozrywkę czyli bowling w aquaparku w Kaliszu. Na koniec grupa udała się do Galerii Amber w poszukiwaniu Mikołaja i Śnieżynki. Na wycieczkę z klasą II teh wybrali się: panie M. Wiatrowska, A. Waliszewska, pan G. Chraplak oraz kilkoro uczniów z klasy III ti.
Bardzo dziękujemy pani Anecie Skórzybut za pomoc w organizacji wycieczki.