W dniach 16 - 17 listopada odbyła się szkolna wycieczka przedmiotowa. Uczniowie ZST Pleszew odwiedzili fabrykę "POLARIS" w Opolu, poznali jej historię oraz zobaczyli jak wygląda produkcja quadów. Firma POLARIS to jedyny w Europie zakład produkujący wysokiej jakości amerykańskie quady.
Po wizycie w fabryce uczniowie pojechali do Szczyrku, mogli tam obejrzeć kompleks skoczni oraz najnowsze technologicznie wyciągi narciarskie, które w tym roku zostaną udostępnione narciarzom. W drodze powrotnej  zwiedzili oni Stary Zamek  w Żywcu oraz Pałac Habsburgów i Park Miniatur.  Uczniowie wrócili zadowoleni, pełni entuzjazmu i planów na kolejne wycieczki. Wyjazd zorganizował  Pan Ireneusz Trzeciak  a opiekunami byli Pani Natalia Tatko oraz Pan Bartosz Janicki.