31 uczniów naszej szkoły wzięło udział w 28. edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Matematyka Plus. Ogólnopolski konkurs przeprowadzony został w formie testu, który składał się z 25 zadań zamkniętych o różnej skali trudności, odrębnych dla klas I, II i III-IV. Uczestnicy zmagali się z zadaniami z różnych działów matematyki. Wyznaczali m.in. parametry statystyczne dotyczące ostatnich Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, obliczali stężenie roztworu, wyznaczali czas jazdy pociągu na trasie Chicago – Minneapolis, określali też ilość obrotów kół zębatych w zegarku. Spora część zadań dotyczyła planimetrii i geometrii analitycznej. Szkolnym opiekunem konkursu był Piotr Hain. Laureatów poznamy na początku stycznia, ale już w grudniu uczniowie otrzymają nagrody gwarantowane – płyty DVD z filmami o tematyce geograficznej i przyrodniczej.

• archimedes-2017