W rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, 25 maja,  uczniowie naszej szkoły odwiedzili powstające na terenie więzienia na ul. Rakowieckiej 37 Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych. Muzeum to rozpocznie swoją oficjalną działalność w 2019 roku. Poznaliśmy historię rakowieckiego więzienia, ale co najważniejsze zobaczyliśmy celę, w której więziono Rotmistrza i karcery w których komuniści katowali naszych bohaterów. Przeszliśmy także  podziemnym korytarzem, który był ostatnią drogą wielu z nich na miejsce straceń w rakowieckiej katowni. Zwiedziliśmy również Cmentarz Powązkowski. To tam na kwaterze "Ł" czyli tzw. "Łączce", trwają poszukiwania i ekshumacje szczątków pomordowanych przez komunistów Żołnierzy Wyklętych. Złożyliśmy także kwiaty, zapaliliśmy znicze i zmówiliśmy modlitwę za dusze pomordowanych żołnierzy spoczywających na "Łączce" w Panteonie – Mauzoleum Wyklętych - Niezłomnych.
W programie wycieczki była również wizyta w Sejmie RP. Na zaproszenie posła Jana Mosińskiego zwiedziliśmy budynek sejmu i poznaliśmy historię polskiego parlamentaryzmu. Mieliśmy także okazję przyjrzeć się obradom sejmu VIII kadencji.  W dniu pełnym wrażeń chwilę wytchnienia zapewnił nam spacer po Łazienkach Królewskich, Zespole Pałacowo - Parkowym założonym przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

 

  • DSC08775
  • DSC08781
  • DSC08782
  • DSC08784