W Lasach Taczanowskich i Koryckich, w sobotę 8 maja br., odbył się      IV Wielkopolski Rajd Szlakiem Żołnierzy Wyklętych „Błyska” i „Zapory”. Impreza ta przywołuje pamięć o kpt. Janie Kempińskim „Błysku” i por. Kazimierzu Skalskim ps. „Zapora”, bohaterach podziemia niepodległościowego z oddziałów WSGO „Warta” i Konspiracyjnego Wojska Polskiego walczących z sowietami i komunistami na naszym terenie. Przed rozpoczęciem rywalizacji uczestnicy Rajdy złożyli w obecności Starosty Pleszewskiego Macieja Wasielewskiego, partyzancką przysięgę Armii Krajowej. Na trasę marszu wyruszyło 15 patroli, łącznie ok. 150 młodych ludzi z podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Wielkopolski. W rajdzie udział wzięli także uczniowie i absolwenci  naszej szkoły zarówno jako uczestnicy Rajdu - Drużyna ZST (chłopcy z klas II tr i II ti) jak i jego obsługa i współorganizatorzy ( z klas II ti, II tż, II tr i IV te) . Rajd, odbywający się cyklicznie od 2013 roku, cieszy się dużym powodzeniem, a w tegorocznej edycji wzięły udział m.in. drużyny z Poznania, Ostrowa Wlkp., Jarocina, Raszkowa i z naszego powiatu. Rajd, zorganizowany we współpracy z Biurem Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu, został objęty patronatem medialnym TVP Poznań i Radia Poznań. Na zakończenie Rajdu rekonstruktorzy przedstawili scenę batalistyczną walki oddziału partyzanckiego z sowieckim NKWD oraz z komunistycznymi formacjami KBW i MO. Podsumowania rajdu dokonali jego organizatorzy a nagrody wszystkim uczestnikom wręczył Zastępca Burmistrza MiG Pleszew pan Andrzej Jędruszek. W rywalizacji zwyciężyła Pleszewska Dwójka zdobywając najwięcej punktów. Gratulacje dla młodszych koleżanek i kolegów!