We wtorek 25 kwietnia klasa II tr wybrała się na wycieczkę do Zakładów Zabudów Specjalnych  Volkswagen w Swarzędzu.
W zakładzie tym przystosowuje się samochody bazowe do potrzeb klientów, zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych, takich jak poczta, policja czy wojsko. Zakład usytuowany jest na blisko 5 tyś m2 powierzchni produkcyjnej z halami wyposażonymi w nowoczesne miejsca pracy. Na zamówienie klienta opracowuje się tam konstrukcje i produkuje samochody specjalistyczne na bazie modeli Volkswagena Caddy, Caddy Maxi i Transportera T6.
Uczniowie zwiedzali dział budowy karoserii oraz dział montażu  zapoznając się ze specyfikacją pracy na tych działach. Mieliśmy także okazję zobaczyć samochody produkowane dla niemieckiej policji czy przedsiębiorstwa British Gas.
Uczniami opiekowały się p. Krystyna Mastalerek i Katarzyna Staszak.

• 20170425_132451
  • 20170425_132514