Klasa II teh tradycyjnie już wybrała się 6 grudnia na wycieczkę. Uczniowie najpierw zwiedzili Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, gdzie zobaczyli stare maszyny przemysłu dziewiarskiego i napędy parowe oraz wystawy: fortepianów, ceramiki i żakardów. Cała grupa wzięła  udział w lekcji muzealnej " Sztuka dobrego zachowania się w salonie towarzyskim" a każdy z uczestników wycieczki własnoręcznie czerpał papier, który otrzymał na pamiątkę. Po części edukacyjnej przyszedł czas na rozrywkę czyli bowling w aquaparku w Kaliszu. Na koniec grupa udała się do Galerii Amber w poszukiwaniu Mikołaja i Śnieżynki. Na wycieczkę z klasą II teh wybrali się: panie M. Wiatrowska, A. Waliszewska, pan G. Chraplak oraz kilkoro uczniów z klasy III ti.
Bardzo dziękujemy pani Anecie Skórzybut za pomoc w organizacji wycieczki.

• 01

Informacja dotycząca dożywiania uczniów w Szkołach i Przedszkolach od 1 stycznia 2018 - pobierz ulotkę informacyjną

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wspólnie z pleszewskimi gimnazjalistami i uczniami Niepublicznego Liceum Ogólnokształcące, wzięli udział w projekcie edukacyjnym realizowanym przez Muzeum Regionalne w Pleszewie. Projekt ten miał na celu upowszechnienie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i jego lokalnych bohaterach. W ramach projektu zostały podjęte działania aktywizujące młodzież do godnego upamiętnienia stulecia odzyskania Niepodległości.

Początek realizacji projektu zbiegł się z tegorocznymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Wprowadzeniem do projektu był wykład dr Andrzeja Szymańskiego pt. „Sytuacja polityczna w Wielkopolsce w przeddzień wybuchu Powstania Wielkopolskiego”. Nasi uczniowie, z klas II i III technikum informatycznego i III technikum mechatronicznego, wzięli także udział w rekonstrukcji walk powstańczych na pleszewskim Rynku. Rekonstrukcja, zorganizowana przez pleszewską Drużynę Tradycji 70pp, odbyła się z udziałem grup rekonstrukcyjnych z całej Wielkopolski, a zaproszeni na nią zostali wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Kolejnym etapem projektu były lekcje tematyczne przeprowadzone dla uczestników projektu w poszczególnych szkołach. Lekcje te były przygotowaniem młodzieży do udziału w grze terenowej pt. „Szlakiem pleszewskich powstańców. Pleszew -¬ Kobyla Góra”. W ramach gry jej uczestnicy wyjechali w rejon Kobylej Góry, gdzie pleszewscy powstańcy wielkopolscy walczyli pod dowództwem ppor. Feliksa Pamina i sierż. Antoniego Kozłowicza. Szczególnie upamiętniony został ppor. Pamin - w Kobylej Górze wytyczono Szlak Powstańczy jego imienia, który zwiedzili uczestnicy projektu. Podsumowanie projektu i jego zakończenie odbyło się w Pleszewskim Muzeum Regionalnym, gdzie wykład pt. „Kompanie Feliksa Pamina” wygłosił Janusz Waliszewski.

• DSC02070

W dniach 16 - 17 listopada odbyła się szkolna wycieczka przedmiotowa. Uczniowie ZST Pleszew odwiedzili fabrykę "POLARIS" w Opolu, poznali jej historię oraz zobaczyli jak wygląda produkcja quadów. Firma POLARIS to jedyny w Europie zakład produkujący wysokiej jakości amerykańskie quady.
Po wizycie w fabryce uczniowie pojechali do Szczyrku, mogli tam obejrzeć kompleks skoczni oraz najnowsze technologicznie wyciągi narciarskie, które w tym roku zostaną udostępnione narciarzom. W drodze powrotnej  zwiedzili oni Stary Zamek  w Żywcu oraz Pałac Habsburgów i Park Miniatur.  Uczniowie wrócili zadowoleni, pełni entuzjazmu i planów na kolejne wycieczki. Wyjazd zorganizował  Pan Ireneusz Trzeciak  a opiekunami byli Pani Natalia Tatko oraz Pan Bartosz Janicki.

• 01
  • 02
  • 03
  • 04

Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie z powodzeniem uczestniczą w imprezach zaliczanych do punktacji XIX „Licealiady”. W ostatnim czasie odnieśli szereg sukcesów.

Mistrzami pleszewskiego powiatu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali piłkarze ręczni, piłkarki ręczne, tenisiści stołowi (Jacek Maciejewski, Kamil Banachowski, Mikołaj Świderski) i tenisistki stołowe (Dominika Kubiak, Klaudia Kazur i Olga Walerowicz), badmintonistki (Noemi Drążewska i Aleksandra Melka) oraz unihokeistki. Unihokeiści oraz piłkarze nożni zajęli drugie pozycje. Nasi ping-pongiści mają już za sobą udział w finale kaliskiego rejonu. Dziewczyny uplasowały się na trzeciej pozycji, powracając z brązowymi medalami. Chłopcy zajęli piątą lokatę. Unihokeistki wystartowały natomiast w strefowym półfinale w Zbąszyniu. Po zaciętej rywalizacji zajęły piątą lokatę.

• 001
  • 20171025_101530